Aktualności Lokalnego Punktu Kontaktowego

Lokalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE » Aktualności Lokalnego Punktu Kontaktowego

Newsletter, 29 czerwca 2016

Wiadomości

Stanowisko Wielkiej Brytanii w sprawie udziału w programie Horyzont 2020

Jo Johnson, brytyjski minister nauki, oświadczył, że wynik referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie ma natychmiastowego wpływu na dalszy udział partnerów z tego kraju w programie Horyzont 2020. Brytyjczycy mogą uczestniczyć w programie na dotychczasowych zasadach.

 Więcej >> 

Ukraina dołączyła do programu Euratom

Unia Europejska i Ukraina podpisały umowę o włączeniu Ukrainy do programu Euratom. Umowa stowarzyszeniowa musi jeszcze zostać ratyfikowana przez ukraiński parlament. Ukraińskie instytucje i naukowcy będą mogli przyłączyć się do konkursów ogłoszonych w latach 2016 – 2017 w ramach programu Euratom już jako państwo stowarzyszone.

 Więcej >> 

Kolejne polskie instytucje uzyskały europejskie logo HR

Kolejne cztery polskie instytucje otrzymały prawo posługiwania się europejskim logo Human Resources Excellence in Research. Są to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,Politechnika WrocławskaInstytut Matematyczny PAN i Instytut Włókiennictwa. W sumie już 28 polskich instytucji otrzymało to wyróżnienie.

 Więcej >> 

FNP rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze

Prawie 40 mln zł otrzymają autorzy zwycięskiego projektu na realizację innowacyjnych badań w nowej jednostce naukowej. Prof. Tomasz Dietl oraz prof. Tomasz Wojtowicz z Instytutu Fizyki PAN w Warszawie utworzą Międzynarodowe Centrum Sprzężenia Magnetyzmu i Nadprzewodnictwa z Materią Topologiczną (MagTop). W ośrodku będą prowadzone interdyscyplinarne badania z zakresu materiałoznawstwa, nanotechnologii, fizyki półprzewodników oraz badań nad magnetyzmem i nadprzewodnictwem.

 Więcej >> 

Jak skutecznie aplikować? – przewodniki dla przedsiębiorców

Polecamy lekturę dwóch poradników dla przedsiębiorców: „Jak skutecznie aplikować? Instrument SME" oraz „Jak skutecznie aplikować? Fast Track to Innovation". Publikacje te będą pomocne dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania z programu Horyzont 2020 w ramach Instrumentu MŚP (Faza 1 i 2) oraz w ramach Fast Track to Innovation. Przypominamy, że terminy składania wniosków do Instrumentu MŚP do Fazy 1 upływają: 7 września i 9 listopada, do Fazy 2 13 października. W ramach Fast Track to Innovation wnioski można składać do 25 października.

 Więcej>> 

Zdrowie – konsultacje Programu Pracy na lata 2018-2020

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad opracowaniem Programu Pracy na lata 2018-2020 w ramach wyzwania społecznego „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan" w programie Horyzont 2020. Do 8 lipca 2016 r. czekamy na Państwa uwagi i opinie, które przekażemy KE jako polski wkład do powstającego Programu Pracy.

 Więcej>> 

Europejska Strategia Kosmiczna – konsultacje

Do 12 lipca można wypełniać ankiety w prowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach społecznych dotyczących stworzenia Europejskiej Strategii Kosmicznej. Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety.

 Więcej>> 

Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa – konsultacje społeczne

Do 4 lipca 2016 r. można przesyłać uwagi do Programu Pracy na lata 2018-2020 w obszarze „Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa".

 Więcej>> 

Wydarzenia

Bioeconomy Open Space and Exhibition w ramach Europejskiego Kongresu Biotechnologii 3 - 6 lipca 2016 r., Kraków

Kongres oraz towarzysząca mu sesja skierowane są do instytucji z Polski i zagranicy i będą wyjątkową okazją do zaprezentowania rezultatów, dobrych praktyk, praktycznych oraz innowacyjnych rozwiązań mających znaczenie dla biogospodarki. Rejestracja nadal jest otwarta.

 Więcej >> 

Energia w HORYZONCIE 2020 – dzień informacyjny
7 lipca 2016 r., Kraków

Regionalny Punkt Kontaktowy w Krakowie i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na spotkanie poświęcone konkursom w obszarze Energia w programie Horyzont 2020.

 Więcej>> 

Euratom – zaproszenie na webinarium
12 lipca 2016 r.

Zapraszamy na webinarium poświęcone zagadnieniom zdrowotnym w Programie Euratom. Webinarium organizowane jest w ramach konsorcjum 2 projektów europejskich: NUCL-EU2020 oraz HEALTH NCP NET. Rejestracja potrwa do 4 lipca br.

 Więcej>> 

Ruszyła rejestracja na ICT Proposers' Day 2016
26-27.09.2016 r., Bratysława

Już można się rejestrować na największe w Europie wydarzenie dotyczące ICT i szerokiego zastosowania tych technologii. ICT Proposers' Day 2016 to okazja do spotkania się z naukowcami i przedsiębiorcami z innych krajów UE i możliwość omówienia pomysłów na projekty. Będzie można zaprezentować swój pomysł i zapoznać się z propozycjami innych, nawiązać bezpośrednie kontakty, a podczas spotkań brokerskich przedyskutować ewentualne formy współpracy.

 Więcej>> 

Konkursy

KE zapłaci za zatrudnienie naukowca z zagranicy

Do do 30 czerwca można składać wnioski o pokrycie kosztów zatrudnienia naukowca z zagranicy, który pomoże przedsiębiorcom realizować innowacyjny pomysł. Z inicjatywy KE SME Innovation Associate będzie mogło skorzystać 90 dynamicznie rozwijających się MŚP i start-up'ów z całej Europy.

 Więcej>> 

Jak widzisz przyszłość bezpieczeństwa jądrowego? – napisz esej i wygraj 2000 euro

Konkurs „Jak widzisz przyszłość bezpieczeństwa jądrowego?" adresowany jest do młodych profesjonalistów (do 35 roku życia) w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA). Esej może być napisany w jednym z oficjalnych języków IAEA, tj. po angielsku, arabsku, chińsku, francusku, hiszpańsku lub rosyjsku. Prace należy przesyłać do 12 sierpnia 2016 r.

 Więcej>> 

Granty na badania w Estonii

Estonian Research Council przyjmuje zgłoszenia naukowców po doktoracie z różnych dziedzin, zainteresowanych realizacją projektu w wybranej instytucji badawczej w Estonii. Projekty mogą trwać od 12 do 24 miesięcy. Termin aplikowania upływa 31 sierpnia 2016 r.

 Więcej>> 

Konkurs na nowe Centra Wiedzy i Innowacji (KICs)

Przypominamy o konkursie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) na dwa nowe Centra Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities – KICs): Food4Future i Added-value Manufacturing. Wnioski można składać do 14 lipca 2016 r.

 Więcej>> 

9. konkurs IMI 2

Przypominamy, że wnioski do pierwszego etapu 9. konkursu, ogłoszonego w ramach Inicjatywy Leków Innowacyjnych IMI2, można przesyłać do 26 lipca 2016 r.

 Więcej>> 

Bezpieczeństwo w Horyzoncie 2020 – otwarty konkurs

Do 25 sierpnia br. można składać wnioski na konkurs: H2020-SEC-2016-2017 SECURITY. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z naszym ekspertem.

 Więcej>>