Celem projektu jest opracowanie nowej technologii oraz uruchomienie produkcji drutów spawalniczych niklowanych, których zastosowanie pozwoli wyeliminować wady produkowanych obecnie drutów spawalniczych miedziowanych oraz drutów spawalniczych pokrywanych warstwami niemetalicznymi. Wprowadzenie nowego produktu na rynek umożliwi uniknięcie wad drutów spawalniczych miedziowanych.
Celem programu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Realizacja programu powinna przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.
Celem głównym projektu jest poprawa funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego poprzez wypracowanie i wdrożenie innowacyjnego modelu wsparcia osób o szczególnych potrzebach (szczególnie os. starsze i osłabione chorobami - wirtualny asystent) przy wsparciu Partnera ponadnarodowego z Cypru.
Celem projektu jest opracowanie programu i przygotowanie do uruchomienia wspólnych stacjonarnych studiów z University of West Bohemia (UWB). Projekt zakłada opracowanie materiałów dydaktycznych wspierających kształcenie oraz działania upowszechniające informacje o przygotowywanych studiach. Program zostanie opracowany zgodnie z przepisami §3 rozporządzenia Ministra NiSzW.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji informatycznych, analitycznych oraz językowych poprzez stworzenie i realizację kursu edukacyjnego w formie e-learningu.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Politechniki Częstochowskiej, studiujących na studiach I i II stopnia oraz poprawa jakości funkcjonowania i zarządzania uczelnią poprzez realizację zintegrowanego programu rozwoju Politechniki Częstochowskiej.
Celem projektu jest nabycie i podniesienie kompetencji w zakresie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, a także chęci pogłębiania zdobytej na warsztatach wiedzy z zakresu budownictwa i architektury. W trakcie zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą roli i funkcji pomieszczeń w budynkach, projektowania wnętrz, elementów grafiki komputerowej w projektowaniu oraz podstawowych materiałów budowlanych.
Celem projektu jest zaimplementowanie metody nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technik, które nauczyciele akademiccy poznają w ramach wyjazdów studyjnych do zagranicznych ośrodków naukowych. Kompetencje i umiejętności nabyte podczas wyjazdów studyjnych nauczycieli akademickich pozwolą na efektywniejszą współpracę między wykładowcą a studentem.
Celem głównym projektu jest rozwinięcie oraz nabycie przez uczniów w ramach zajęć kompetencji pozwalających na poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej, rozwój zainteresowań, pobudzenie aktywności edukacyjnej jak również zapobieganie społecznemu wykluczeniu. Projekt obejmuje swoim zakresem merytorycznym prowadzone przez kadrę dydaktyczną Uczelni w ramach rozwoju jej III misji, działania dydaktyczne służące rozwijaniu kompetencji uczestników pozwalających na: aktywizację społeczną i zawodową
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.