08.10.2018

Opracowanie innowacyjnej technologii i uruchomienie produkcji szerokiego asortymentu drutów oraz elementów złącznych ze stali z efektem TRIP

Rezultatem projektu będzie wdrożenie w przedsiębiorstwie ciągarskim innowacyjnej technologii dwuetapowej obróbki cieplnej drutów, zapewniającej otrzymanie wielofazowej struktury typu TRIP (Transformation Induced Plasticity) oraz uruchomienie produkcji nowej generacji drutów o znacząco wyższych własnościach wytrzymałościowych i odpowiednio wysokich własnościach plastycznych.

01.10.2018

Nowe związki kompleksowe lantanowców dla technologii światłowodów do laserów włóknowych i wzmacniaczy optycznych

Przedmiotem projektu jest opracowanie technologii otrzymywania wybranych związków lantanowców o wysokiej czystości ze zużytych ogniw wodorkowych. Wykorzystanie zużytych baterii Ni-MH jako źródła lantanowców to oprócz aspektu ekologicznego doskonała alternatywa dla wyczerpujących się zasobów tych pierwiastków na świecie. Opracowana unikalna, proekologiczna technologia może być wdrożona w fabrykach światłowodów.

01.10.2018

Ciekawi świata – nowe możliwości

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwój zainteresowań przez uczniów szkół podstawowych (z klas 1 do 5) z Gminy Poraj, Myszków i Zawiercie.

01.09.2018

Zwiększenie potencjału dzieci na przyszłym rynku pracy...

Zwiększenie potencjału dzieci na przyszłym rynku pracy, w odniesieniu do kompetencji organizacyjnych i kształtowania środowiska pracy, w myśl idei Lifelong Learning LLP (uczenie się przez całe życie) Głównym celem projektu jest nabycie i podniesienie kompetencji w zakresie kreatywności, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i innowacyjności uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat. W projekcie bierze udział 120 osób (70 kobiet i 50 mężczyzn), głównie mieszkańców wsi.

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Logo Politechnika Częstochowska uczelnią dostępnąPolitechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej