05.10.2021

Redukcja śladu węglowego w technologii CCS-CCU z wykorzystaniem bioadsorbentów

Celem projektu jest nawiązanie międzynarodowego partnerstwa akademickiego poprzez współpracę z ośrodkami zagranicznymi, których tematyka, wiedza i doświadczenie, związane są z tematyką redukcji śladu węglowego poprzez utylizację dwutlenku węgla, pochodzącego z energetyki i innych gałęzi przemysłu, jak również biomasy, w tym biomasy z odpadów komunalnych i wytworzenie użytecznych produktów z wykorzystaniem energii odnawialnej.

18.09.2021

Potencjał paszowy, energetyczny i ekonomiczny upraw ślazowca pensylwańskiego na glebach lekkich, odłogowanych i rekultywowanych

Celem głównym projektu było opracowanie kompleksowej technologii wykorzystania rośliny występującej pod nazwą ślazowiec pensylwański (Sida Hermaphrodita) na potrzeby energetyczne, paszowe i do użyźniania gleb słabych. Opracowana technologia ma na celu przetwórstwo ślazowca w celu uzyskania nowych produktów na rynku nawozów, pasz i paliw odnawialnych.

18.09.2021

Bezpieczeństwo środowiskowe bioodpadów w gospodarce obiegu zamkniętego

Głównym celem projektu jest podjęcie międzynarodowej współpracy instytucjonalnej w zakresie określenia zrównoważonych strategii gospodarki osadami ściekowymi/bioodpadami , ich przetwarzanie i unieszkodliwienia z uwzględnieniem aktualnego stanu wiedzy i prawodawstwa, charakterystyki, ekotoksykologii.

18.09.2021

Opracowanie nisko-odpadowej technologii platerowania wybuchowego oraz technologii przetwarzania wielowarstwowych, wysokowytrzymałościowych materiałów lekkich i superlekkich

Praktycznym celem projektu jest opracowanie nowych technologii wybuchowego platerowania oraz wybranych technologii stowarzyszonych, związanych z przerobem i docelową aplikacja powstałych w wyniku projektu nowych produktów. Projekt jest kontynuacją prac realizowanych przez ZTW Explomet Gałka Szulc sp. j. we współpracy z partnerami naukowymi.

14.05.2019

Międzynarodowa promocja oferty edukacyjnej i naukowej Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej

Celem projektu jest zwiększenie liczby studentów studiujących na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej oraz poszerzenie współpracy międzynarodowej nakierowanej na realizację wspólnych programów edukacyjnych i naukowych.

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Logo Politechnika Częstochowska uczelnią dostępnąPolitechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej